«Якщо Wall Street Journal продовжуватиме займатися діяльністю, не пов’язаною з журналістикою, публікуючи дезінформацію щодо росії, це означатиме, що редакцію взагалі не цікавить доля Гершковича», — сказало пропагандистам «поінформоване джерело».

Кілька днів тому суд у Москві продовжив арешт журналісту Гершковичу ще на три місяці, до 30 серпня. Його тримають у СІЗО нібито за підозрою у шпигунстві.

Після затримання Гершковича Wall Street Journal заперечила звинувачення росії щодо репортера. Газета вимагала негайного звільнення репортера, а також просила вислати зі США посла рф та всіх російських журналістів.

Більше про затримання Гершковича

Американського журналіста затримали 30 березня в російському місті Єкатеринбург. У ФСБ рф стверджували, що Гершкович нібито діяв за завданням американської сторони та «збирав дані, які становлять державну таємницю», а саме про діяльність одного з підприємств російського військово-промислового комплексу.

Піарник Ярослав Ширшиков, який супроводжував Гершковича в Єкатеринбурзі, розповів, що репортер декілька тижнів до затримання приїжджав у місто, щоб написати матеріал про ПВК «Вагнер» та російське вторгнення в Україну.

У Держдепартаменті США назвали затримання неправомірним і закликали росію звільнити Гершковича. Після відмови росії Держдеп заявив, що продовжить вимагати дозвіл на відвідування утримуваних американців.

У травні видання CNN із посиланням на джерела писало, що влада США шукає в інших країнах «цінних росіян», щоб обміняти їх на Гершковича та морпіха Пола Вілана, який відбуває термін у російській колонії також за звинуваченням у шпигунстві.

За звинуваченням у шпигунстві Гершковичу в росії може загрожувати до 20 років позбавлення волі.