Експерт з питань авіаційного ринку Богдан Долінце вважає, що в України є потенціал для виробництва далекобійних ракет. Є наукові інститути та виробничі потужності, що дають змогу виготовляти таку зброю.
“В Україні є відповідні виробництва необхідних двигунів, які можуть використовуватися в крилатих ракетах. Є і відповідні інтелектуальний потенціал, і в тому числі спадщина ще радянської епохи”, – заявив він в ефірі телеканалу FREEДОМ.
За словами Долінце, в Росії програми з виробництва ракетного та артилерійського озброєння в основному базуються на радянській спадщині. Так само – і в Україні.
“Єдине, що ми повинні розуміти, що для того, щоб виробити ту чи іншу одиницю техніки, потрібен час. Одних тільки фінансових ресурсів, як правило, не вистачає. Необхідно вкладати ресурси, необхідно це робити якомога швидше”, – сказав він.
Експерт також нагадав, що після завершення програми “Нептун” ще у 2020-21 роках велися розмови про адаптацію використання цієї ракети по наземних цілях. Він наголосив, що “потенціал є”.
“На якому етапі зараз виробництво тих чи інших модифікацій майбутніх дальніх озброєнь саме у вигляді крилатих і балістичних ракет – складно відповісти, тому що більша частина інформації перебуває в досить обмеженому доступі. Але при цьому Україна ще до війни будувала свій власний ракетний комплекс – це “Грім 2” або “Сапсан”, який мав використовувати ракету аналогічну ATACMS тільки з дальністю ураження до 1000 і більше кілометрів”, – резюмував Долінце.
Виробництво зброї в Україні
У липні 2023 року стало відомо, що в Україні стартував процес будівництва заводу з виробництва безпілотників Bayraktar. Міністр з питань стратегічних галузей промисловостей Олександр Камишін наголосив, що там можуть вироблятися й інші речі, про які поки не можна говорити.
Крім того, в Україні значно збільшилося виробництво боєприпасів. Протягом червня мінометних та артилерійських снарядів виготовили більше, ніж за весь минулий рік.