Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, затвердження угоди Радою виконавчих директорів МВФ очікується найближчим часом. Після цього відкривається шлях до отримання Україною наступного траншу.

«Це результат переговорів, які відбувалися протягом останнього тижня у Відні. Представники Фонду високо оцінили результати роботи України щодо виконання низки заходів та дотримання показників ефективності, а також відзначили стійкість української економіки та перспективи відновлення у 2023 році», — пише прем’єр.

Він додав, що довгострокова програма співпраці з МВФ розрахована на 4 роки та має обсяг 15,6 млрд доларів. Вона є частиною ширшого пакета міжнародної підтримки у 115 млрд доларів.

Представник МВФ Гевін Грей зауважив, що загалом макроекономічну та фінансову стабільність було збережено завдяки виваженій політиці, а також безперервній та своєчасній зовнішній підтримці.

А проте залишаються серйозні проблеми: бюджетний дефіцит досі дуже високий, що тягне за собою тривалі значні потреби у фінансуванні, які покриваються зовнішніми грантами та дуже пільговими позиками. Він додав, що захист основних функцій держави в умовах чинних фінансових обмежень вимагатиме від органів влади надалі орієнтуватися у «складних політичних компромісах».

Однак він зазначив, що українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість, а в першому кварталі після відновлення енергетичної системи економічна активність суттєво відновилася.

Очікується більше відновлення, оскільки економіка поступово адаптується до умов війни. Тому в МВФ підвищили зростання реального ВВП на 2023 рік до діапазону від 1-3% з попереднього діапазону від -3% до +1%, коли була затверджена програма у межах Механізму розширеного фінансування (EFF).