Відповідне рішення Ради ЄС опублікували в Офіційному журналі Євросоюзу.
До списку санкцій увійшли четверо громадян Молдови: голова проросійської партії «Шор» Ілан Шор, його заступниця Марина Таубер, ексголова Демократичної партії Молдови, олігарх Влад Плахотнюк та колишній заступник голови генерального комісаріату молдовської поліції Георгій Кавкалюк.
П’ятий у списку — громадянин росії, бізнесмен Ігор Чайка, який, на думку ЄС, виділяв кошти на підтримку проєктів з дестабілізації Молдови.
«ЄС залишається непохитним у своїй підтримці Республіки Молдова та її стійкості, безпеки, стабільності, економіки й енергопостачання перед обличчям дестабілізаційної діяльності зовнішніх гравців», — наголошується в повідомленні.
Окрім того, ще двоє людей із Молдови потрапили під санкції за дії, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету й незалежності України. Це лідер «Партії регіонів Молдови» Олександр Калінін, який їздив окупованими районами Донбасу та підтримував російських окупантів, а також російсько-молдовський бізнесмен Григорій Карамалак.
Обмеження передбачають, що активи підсанкційних осіб у юрисдикціях ЄС заморожуються, а самі вони не зможуть потрапити на територію Євросоюзу та інших держав, які приєднаються до санкцій.
Дестабілізація ситуації в Молдові
Президентка Молдови Мая Санду 13 лютого, посилаючись на дані української розвідки, заявила, що росія планує за допомогою протестів опозиції здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.
За її словами, план рф передбачає використання іноземців для насильницьких дій. Зокрема, матеріал містить інструкції щодо правил в’їзду до Молдови для громадян росії, Білорусі, Сербії та Чорногорії.
Служба інформації та безпеки Молдови повідомила про п’ятьох підозрюваних у підготовці до державного перевороту в країні. Двох із них відправили під варту. Також за підривну діяльність двом іноземцям заборонили в’їзд до Молдови на 10 років.