Про це пише Deutsche Welle з посиланням на інтерв’ю Резнікова для видань німецької медіагрупи Funke та французької газети Ouest France.

«Якби Великобританія та Німеччина об’єднали свої можливості з постачання винищувачів Eurofighter, це було б важливим кроком», — зазначив він.

Міністр додав, що Україна також вітала б участь Німеччини у навчанні українських пілотів на Eurofighter.

«Наші британські партнери готові запропонувати українцям курси навчання на винищувачах Eurofighter. А з нашими шведськими друзями ми обговорюємо, як розпочати навчання на літаках Saab Gripen», — розповів Резніков.

За його словами, загалом Україна потребує близько 120 винищувачів.

«Найбільшу частину повинні становити F-16, яких у світі налічується понад п’ять тисяч. Але Eurofighter і Gripen також допомогли б нам», — пояснив міністр оборони.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що його країна не має наміру приєднуватися до коаліції щодо постачання винищувачів Україні. На його думку, питання винищувачів для України «не таке актуальне, як його ставлять».

Про Eurofighter

Eurofighter Typhoon — багатоцільовий винищувач четвертого покоління, випущений у 1986 році консорціумом компаній Alenia Aeronautica, BAE Systems та EADS.

Typhoon створювався як винищувач завоювання переваги в повітрі, але згодом отримав можливість завдавати ударів по наземних цілях, перетворившись у багатоцільовий бойовий літак.

Наразі він стоїть на озброєнні військово-повітряних сил Великої Британії, Німеччини, Італії, Іспанії, Австрії та Саудівської Аравії. Винищувачі Typhoon брали участь у встановленні безпольотної зони над Лівією у 2011 році.

«Коаліція винищувачів»

Президент Володимир Зеленський заявив, що Велика Британія та Нідерланди домовилися працювати над створенням міжнародної «коаліції винищувачів» для України. Вони погодилися сприяти на всіх етапах — від навчання пілотів до закупівлі літаків F-16.

Лондон уже анонсував початок навчання українських пілотів на західній авіації влітку 2023 року. Окрім того, Франція, Бельгія, Португалія та Данія теж підтвердили готовність навчати українських пілотів.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що українські пілоти зможуть попрактикуватися на шведських винищувачах JAS 39 Gripen, але країна не зможе передати ці літаки.

19 травня тренування українських пілотів на американських винищувачах F-16 схвалив президент США Джо Байден.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сподівається, що «коаліція винищувачів» сформується вже цього року.