На Чернігівщині на запит військових прийняли рішення про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів області.

Джерело: очільник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус

Дослівно: “Рада оборони ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з прикордоння Чернігівщини з 1 липня. Це був запит від військових.

Йдеться про 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах.

  • Корюківська ТГ: Прибинь, Шишківка, Рудня;
  • Городнянська ТГ: Лемешівка, Мощенка;
  • Новгород-Сіверська ТГ: Воробʼївка, Камінь, Камʼянська Слобода, Карабани, Чайкине;
  • Семенівська ТГ: Газопровідне; Олександрівка”.

Деталі: Евакуацію мають завершити за два місяці.

Також є рішення про продовження заходів обовʼязкової евакуації із семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку.

Читаєте нас щодня?
Зробіть читання ще комфортнішим. Читайте без реклами та отримуйте додаткові переваги для передплатників від 249 грн/міс.

Оформити

Повний доступ до матеріалів. Скасувати можна будь-коли.

Чаус повідомив, що охочі жителі виїхали, решта писали відмови.

Йдеться про такі населені пункти:

  • Сновська ТГ: Гірськ;
  • Городнянська ТГ: Берилівка;
  • Новгород-Сіверська ТГ: Бучки, Грем’яч, Будо-Воробʼївська;
  • Семенівська ТГ: Костобобрів, Залізний Міст.

За даними громад та РВА, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них – 120 дітей.

За словами Чауса, жителів будуть інформувати про місця збору: “Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей – обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені”.