В результаті нового обміну з державою-агресором Україна повернула з російського полону 160 своїх громадян.
Джерело: президент Володимир Зеленський, Коордштаб у соцмережах
Пряма мова Зеленського: “Продовжуємо повертати додому українців із російської неволі. Сьогодні з полону звільнено 160 військових. Усі були в полоні ще з 2022 року.
Серед звільнених сьогодні – військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники. Вони захищали Україну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках”.
Деталі: В Коордштабі зазначають, що це вже 76-й обмін полоненими. Він є комбінованим.

Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Сухопутних військ, Сил підтримки, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, Медичних сил, ВМС, а також бійці Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.

Серед звільнених зокрема 115 оборонців Маріуполя.
Окрім солдатів і сержантів, додому вдалося повернути 58 офіцерів.
Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 26 років. Найстаршому – 66.
Усі визволені пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи, відправляться на реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні.


Довідково: Загалом за період своєї діяльності Координаційний штаб повернув з неволі 9606 військових та цивільних українців.