Американські військові заявили про нові удари по цілях в Ірані у відповідь на атаку на танкер в Ормузькій протоці.
Джерело: Центральне командування США (CENTCOM) у мережі Х
Деталі: Зазначається, що сили CENTCOM завдали додаткових ударів по кількох цілях в Ірані 27 червня.
Дослівно з допису CENTCOM: “Після вчорашніх ударів США у відповідь на іранську атаку на судно Ever Lovely Ірану було надано можливість дотриматися угоди про припинення вогню, однак він відмовився це зробити, коли його збройні сили запустили безпілотник-камікадзе, який сьогодні вранці о 4:30 за східним часом (11:30 за Києвом – ред.) уразив танкер Kiku”.
Деталі: Зазначається, що танкер під прапором Панами проходив поблизу Ормузької протоки з понад двома мільйонами барелів сирої нафти на борту.
Дослівно з допису CENTCOM: “Сьогодні (в суботу – ред.) сили CENTCOM завдали ударів у відповідь на триваючу агресію Ірану проти торговельного судноплавства. Американські військові літаки атакували іранську військову інфраструктуру спостереження, системи зв’язку, об’єкти протиповітряної оборони, склади безпілотників та засоби мінування”.
Що передувало: Напередодні американські військові заявляли, що завдали ударів по Ірану, зокрема по сховищах ракет і безпілотників а також по прибережних радіолокаційних станціях, після нападу на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку.
Передісторія:
- Як відомо, 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум щодо припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ є основою для напрацювання деталей підсумкової угоди, що закріпить перемир’я, упродовж 60 днів. Перший раунд технічних перемовин відбувся минулого тижня у Швейцарії.
- 23 червня в Конгресі США вперше пройшла голосування в обох палатах символічна резолюція із закликом до президента Дональда Трампа зупиняти війну з Іраном. Документ закликає Трампа відкликати американські сили, що ведуть бойові дії проти Тегерана, якщо тільки він не отримає відкритий дозвіл на продовження війни з боку Конгресу, або не буде оголошено війну.
- Повідомляли, що Білий дім офіційно запросив 87,6 мільярда доларів у Конгресу, переважно для поповнення запасів Пентагону після війни США проти Ірану.
- За даними одного з останніх опитувань, лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта.
У США заявили про нові удари по цілях Ірану